Czym jest slow life?
Slow life to filozofia życia, która zakłada konieczność zwolnienia tempa, zrezygnowania z ciągłej pogoni za korzyściami majątkowymi, ścigania się na wyniki w pracy i walki o swoją pozycję zawodową.
Jest to zatem przeciwieństwo życia w biegu, którego niestety doświadcza wielu z nas, często nie zdając sobie z tego sprawy lub nie dopuszczając do siebie tej myśli.
Idea slow life promuje cieszenie się chwilą, docenianie drobnych przyjemności, niepoświęcanie się w całości pracy, która powinna być tylko jednym – wcale nie najważniejszym – elementem codzienności, dając satysfakcję, pozwalając zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, ale nie przysłaniając m.in. relacji z bliskimi, dbania o swoje zdrowie psychiczne i realizowania własnych pasji.
Dlaczego warto wprowadzić elementy slow life do swojego życia?
Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że idea slow life jest skrajnie naiwna, to nie musimy jej też odbierać dosłownie. Nie chodzi tutaj o to, aby z dnia na dzień rzucić pracę i „wyjechać w Bieszczady”, ale by znaleźć balans między obowiązkami zawodowymi a życiem prywatnym.
Dzięki wprowadzeniu idei slow life do swojego życia zyskasz:
-
Większą satysfakcję z pracy;
-
Lepsze relacje z bliskimi, na których powinno Ci najbardziej zależeć;
-
Mniejszą podatność na stres;
-
Wyższy komfort codziennego życia;
-
Lepsze wyniki w pracy (paradoksalnie mniejsze „spinanie się” ma pozytywny wpływ na efektywność);
-
Więcej czasu na rozwijanie się poza pracą;
-
Lepszą jakość odpoczynku.
Metoda małych kroków
Jeśli obecnie jest Ci bardzo daleko do realizowania idei slow life, to zacznij od wprowadzenia drobnych zmian. Jedną z nich może być częstsze pozwalanie sobie na weekendowe wyjazdy z domu, najlepiej z całą rodziną.
Badania pokazują, że kilka krótkich wypadów w ciągu roku ma lepszy wpływ na organizm niż jeden długi urlop. Warto zatem wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do tego, aby wsiąść w samochód i zmienić otoczenie, chociażby w okresach długich weekendów (majówkowy, czerwcowy, sierpniowy, listopadowy itd.).
Idealnym kierunkiem na takie krótkie wypady jest Podhale. Zakopane i okolice oferują mnóstwo atrakcji, sprzyjając aktywnemu wypoczynkowi, który ma fantastyczny wpływ na zdrowie psychiczne. Oczywiście szczególnie zachęcamy Cię do odwiedzenia Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, w których możesz odkryć i docenić drobne przyjemności życia.
Slow life w praktyce
Termy BUKOVINA to wyjątkowy obiekt na europejskiej mapie kompleksów termalnych. Wyróżnia nas nie tylko najwyższa jakość wody pozyskiwanej z ujęcia na głębokości 2400 metrów, ale także przepiękne położenie, w otoczeniu lasów Tatrzańskiego Parku Narodowego, które można podziwiać podczas zażywania kąpieli, na przykład w basenach zewnętrznych. Tak bliski kontakt z dziewiczą podhalańską przyrodą pozwala się maksymalnie odprężyć i odzyskać równowagę życiową po trudnym okresie w pracy czy w domu.
W ideę slow life idealnie wpisują się również same kąpiele w ciepłej wodzie termalnej, które wykazują działanie silnie relaksujące, odprężające, mają zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne, redukują stres i zmniejszają napięcie mięśniowe.
Termy BUKOVINA to doskonałe miejsce do praktykowania mindfulness, czyli skupienia się wyłącznie na własnych potrzebach oraz na danej chwili, co jest zupełnym przeciwieństwem codziennej gonitwy. Jeśli miewasz momenty, w których czujesz, że nie dajesz już rady, to jest to ten czas, który pozwoli Ci szczególnie docenić relaksacyjne działanie wody termalnej.
Zajrzyj też do innego artykułu, w którym szerzej omawiamy pozytywny wpływ term na zdrowie psychiczne.
Termy BUKOVINA to nie tylko baseny wewnętrzne i zewnętrzne. W odzyskaniu równowagi i głębokiej regeneracji organizmu pomogą Ci też nasze sauny (łącznie aż osiem rodzajów saun, w tym fińskie, łaźnie parowe, kabina na podczerwień czy Lakonium), zajęcia z aqua aerobiku czy szeroka oferta zabiegów w Wellness BUKOVINA.
Wszystko to sprawia, że Termy BUKOVINA są idealnym miejscem do tego, aby nieco zwolnić, docenić piękno chwili, zrelaksować się i przewartościować swoje życiowe priorytety w kierunku większego skupienia się na sobie i swoich bliskich.
Kliknij tutaj i kup bilet online już teraz.