Krótki, ale aktywny pobyt
Jednodniowe wypady kojarzą się przede wszystkim z modnymi city break’ami, czyli zwiedzaniem najpiękniejszych miast w Polsce i w Europie. To bardzo ciekawy pomysł, który ma jednak dwie wady. Po pierwsze: jesteśmy mocno uzależnieni od pogody (zwiedzanie w deszczu jest mało komfortowe). Po drugie: mieszkając i pracując w zatłoczonym mieście na co dzień warto mimo wszystko szukać okazji, aby uciec do natury.
Taką okazję stwarzają nam właśnie rodzime Tatry. To fantastyczny kierunek na jednodniowy wypad dla osób, które preferują aktywny wypoczynek. Ogromną zaletą Tatr jest również to, że gorsza pogoda wcale nie skazuje na siedzenie w hotelowym pokoju. Można ją wykorzystać na spacer do np. bardzo urokliwej Doliny Chochołowskiej, a gdy pogoda się poprawi, to zawsze ciekawą opcją będzie zdobycie Grzesia od schroniska na Polanie Chochołowskiej – jednego z najpiękniejszych szczytów granicznych, z którego rozpościera się zachwycający widok na Tatry Zachodnie.
To właśnie mocno wyróżnia Tatry na tle chociażby polskiego wybrzeża Bałtyku. Ma ono oczywiście swój urok, natomiast nie docenimy go w czasie gorszej pogody. W górach znajdziemy mnóstwo interesujących szlaków idealnych na spacer w mżawce. Zawsze też można poprzestać na wycieczce do Zakopanego czy korzystaniu z dobrodziejstwa wody termalnej, ale do tego jeszcze wrócimy.
Koniecznie zajrzyj też do naszego artykułu, w którym radzimy, jak zaplanować sobie wakacje w polskich Tatrach.
Coraz lepszy dojazd
Kilkanaście lat temu na jednodniowy wypad w Tatry mogli sobie pozwolić co najwyżej mieszkańcy Krakowa. Powód? Bardzo długi czas dojazdu niesławną zakopianką. Na szczęście sytuacja z roku na rok się poprawia i już dziś do Zakopanego można dojechać w dosłownie 4-5 godzin także z centralnej Polski. To gratka dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wzięcie dłuższego urlopu i nacieszenie się trekkingiem po górach, ale chcą wykorzystać np. wolny weekend.
Przyjazd w Tatry w sobotę rano, wyjście na szlak i zdobycie kolejnego szczytu do kolekcji, po południu relaks w wodzie termalnej, a wieczorem pyszna kolacja ze specjałami kuchni regionalnej? Brzmi jak gotowy plan na bardzo udany weekend, który pozwoli wyczyścić głowę ze złych myśli, naładować baterie i pozbyć się nagromadzonego stresu.
Bardzo dobra baza hotelowa
Jeśli zadajesz sobie pytanie, gdzie na jednodniowy wypad, to zawsze powinieneś wziąć pod uwagę kwestię noclegu. Przy tak krótkich pobytach w grę wchodzą w zasadzie tylko hotele (pensjonaty i prywatne kwatery są mniej skore do wynajmowania pokojów na tak krótki czas, a już zwłaszcza w sezonie). Dlatego przy wyborze konkretnej destynacji oceń jakość lokalnej bazy hotelowej.
I to jest kolejny mocny argument przemawiający za tym, aby postawić właśnie na Tatry. Nie musi to być też zatłoczone Zakopane – serdecznie zapraszamy Cię natomiast do przepięknie położonej Bukowiny Tatrzańskiej (zaledwie 16 kilometrów od centrum Zakopanego), gdzie spędzisz noc w czterogwiazdkowym Hotelu Bukovina.
Jesteśmy jednym z najwyżej ocenianych obiektów na Podhalu. W ramach jednodniowego pobytu skorzystasz z uroków hotelowej strefy SPA, a przede wszystkim będziesz mieć okazję osobiście przekonać się, jak dobroczynny wpływ na ciało i umysł ma woda termalna.
Goście Hotelu Bukovina mają bezpośredni dostęp do Term BUKOVINA – jednego z najnowocześniejszych kompleksów basenowych z wodą termalną w Polsce i w Europie. Źródło znajduje się na głębokości aż 2400 metrów, dzięki czemu woda ma prawdziwie zdrowotne właściwości. Kontakt z nią ma pozytywny wpływ m.in. na skórę, stawy, pozwala się zrelaksować i odzyskać równowagę emocjonalną.
Rada
Pobyt w Hotelu i Termach BUKOVINA to idealna opcja na jednodniowy wypad zarówno we dwoje, jak i z dziećmi. Koniecznie sprawdź mapę atrakcji naszego obiektu.
Jeśli więc od dłuższego czasu szukałeś inspiracji, gdzie wybrać się na jednodniowy wypad, to po przeczytaniu tego artykuły chyba masz już w głowie konkretny plan. Sprawdź aktualną ofertę krótkich pobytów w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej i zarezerwuj pokój z wszystkimi udogodnieniami oraz dostępem do Term BUKOVINA.